2/11/2012

Rock for People 2012

Další ročník festivalu plného hudby se blíží a již je zveřejněný první setlist pro nedočkavce. Tento rok by mohl být, po roce 2009, kdy Hradec Králové navštívili bričtí The Kooks, jeden z nejlepších ročníků co se hudby týče. Zatím je známo 7 interpretů, z toho dva naprosto ohromující - Pete Doherty a Two Door Cinema Club!

Pete, snad nemusím více představovat, je britský muzikant a drogový fanoušek. Jeho hudba je dokonalá a texy smysluplné, oproti dnešní smršti příšerných electro frašek. Ani jeho drogová závislost mu nebrání v tvorbě hudby, která překonává mnoho kapel. Působil v kapelách The Libertines a následně v Babyshambles. Z obou odešel a nyní se věnuje pouze své slávě v podobě akustických sessions v různých koutech světa.


Pete Doherty - What Katie Did (2009, Paléo Festival)


Dalším velkým překvapením je britská tříčlenná skupina Two Door Cinema Club hrající indie rock/pop. Jejich akustické písně jsou skvělé, v CD verzi už to není takové, ale i tak velmi dobrá muzika. Frontman Alex Trimble má skvělý hlas a melodie písní je velice chytlavá. TDCC patří podle mého mezi jedny z nejlepších indie skupin v dnešní době. A velice se těším až je uvidím živě na RfP.TDCC - Something Good Can WorkAlex Trimble - What You Know


Doufejme, že další výběr bude stejně dobrý jako zatím tito interpreti. Třeba se dočkáme skupin jako Bombay Bicycle Club nebo Life in Film, kapela, která by měla mít slávu mnohem větší než tu kterou má teď, nebo třeba znovu The Kooks, ale to už asi jsou moc velké sny.

Žádné komentáře:

Okomentovat